Aktif : 1
  Toplam : 33384
TAGEM DİJİTAL HERBARYUM ÖRNEK ARAMA
 

HERBARYUM / TAGEM-ANKARA ( 12 Nisan 2013)

Herbaryum sektörü ekonomik olarak son yıllarda büyük ilerleme göstermiştir. Bu ilerleme konu ile ilgili yapılan bilimsel toplantıların, sempozyum ve araştırmaların hız kazanmasına yol açmıştır. Aşağıda TAGEM 'in elinde var olan Herbaryum Listelerine ulaşabilmek için geliştirilmiş bir arama motoru bulunmaktadır. Hiç kritersiz bir arama yapacaksanız doğrudan arama düğmesine basınız. Kriterli arama yapmak istiyorsannız verilen yerlerden kriterlerinizi seçerek filtreleme yapabilirsiniz.

 

Arama Kriterleri

 
                                               
 

TAGEM tarafından yapılan bu uygulamaya katılmak yada soru ve önerilerinizi bizimle paylaşmak için Bize Ulaşın Menüsünden yararlanabilirsiniz. Uygulamamızın size ve ülkemize yararlı olmasını umarız.

 

HERBARYUM ÇALIŞMALARIMIZ

22 Mayıs 2013 tarihinde çalışmalarına başladığımız Dijital Herbaryum Projemiz 20.09.2013 tarihi ile yayına girmiştir.

20.09.2013

KURUTULMUŞ BİTKİ MÜZEMİZ BİLİME HİZMET EDİYOR

Bilimsel çalışmalarda kullanılmak üzere ait olduğu bölgelerden toplanan bitkiler, kurutularak saklandıkları herbaryumlarda bilimsel çalışmalara kaynak oluyor. "Kurutulmuş Bitki Müzeleri" olarak da adlandırılan herbaryumlar Türkiye'nin bitki çeşitliliğini araştırmacıların hizmetine sunulması amacıyla TAGEM tarafından geliştirilmiştir.
 
20.09.2013
Web Sitemizi Beğendiniz Mi?